بهترین فوتبالیست کدام است؟


» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :21415
» بازدید دیروز :54816
» بازدید این ماه : 755169
» بازدید ماه قبل :1215301
» بازدید کل : 15987401
» آخرین بازدید :

امکانات
Top Blog
مسابقه وبلاگ برتر ماه

قالب وبلاگ

گالری عکس
دریافت همین آهنگ
   

jahanfootball.mihanblog.com

10 نقل و انتقال بد تاریخ باشگاه مادرید
دوشنبه 4 شهریور 1392 ساعت 17:10 | | نوشته ‌شده به دست محمد حسینی | ( نظرات )
گزارش روز: 10 نقل و انتقال بد تاریخ باشگاه مادرید

رئالی ها در چند سال اخیر علاوه بر اینکه خریدهای پرسر و صدای زیادی داشتند، خریدهای بد هم کم نداشتند

سایت گل- رئال مادرید یكی از موفق ترین تیمهای دنیا كه جامهای اروپایی متعدد و باشگاهی زیادی دارد. این باشگاه جریان مالی و تجاری بسیار خوبی دارد كه اجازه میدهد پول بسیار زیادی صرف نقل و انتقالات بازیكنان بزرگی همچون امضاء قرارداد با كریس رونالدو و كاكا خرج شود .

بدیهی است كه هر پرسنل در هرباشگاهی دوست دارد تا هرآنچه بیشتر جام با تیمش كسب كند و مادریدی ها موفقیتی دائمی در سالهای گذشته داشته اند. این باشگاه برخی از خریدهای عالی خود همچون زیدان و رونالدو را دارد . بسیاری ازبازیكنان این باشگاه قیمت بسیارزیادتری نسبت به ارزششان داشته اند. هربازیكن بافشار بسیار بالایی در برنابئو بازی میكند چون انتظار میرود بازیكنان كیفیت خواستار مدیران باشگاه را داشته باشند.

اما رئالی ها در همین سال ها خرید هایی هم داشتند که بسیار کمتر از حد انتظار داشتند. در اینجا 10 نقل و انتقال بد رئال در دو دهه اخیر را مرور می کنیم:

 

1- جاناتان وودگیت (2004) 

او یكی از بدترین خریدهای باشگاه بود انتقالش با مبلغ 13.4 میلیون پوند صورت گرفت و به اثبات رسید كه ضرر هنگفتی برای این غول اسپانیایی داشته است. او مشكلاتی به خاطر مصدومیت در لیدذ یونایتد و نیوكاسل قبل از آمدنش به مادرید داشت و خرید او یك حركت عجیب از سوی مسئولان باشگاه بود. از بخت بد او نیز  پس از پیوستن به مادرید آسیب جدی دید و  تنها بیش از یكسال از قراردادش نمیگذشت. زمانیكه اولین حد انتظار از او با گل به خودی واقع شد هرچند رئال آن بازی را برد ولی از مدافعین ضعیف بازی بود.

 

 

2- ژولین فابرت (2009) 

رئال مادرید با یك بازیكن با كیفیت امضاء‌قرارداد كرد اما بدون درنظر گرفتن هزینه هنگفت انتقال آن. او هیچگاه درحد انتظار نبود و این فرانسوی در ایجاد یك موقعیت هم ناموفق بود و مسئولان نیز به وضوح نمیخواستند با او قرارداد دائمی داشته باشند.او سپس یه وستهام یونایتد بازگشت. تصمیم برای خرید او یك بحث عجیب برای مادریدی ها بود آنها مجبور به امضاء‌قراردادی شدند كه هیچگاه بازیكن نتوانست در حد و اندازه باشگاه و انتقالش ظاهر شود.

 

3-والتر ساموئل (2004) 

ساموئل به مادریدی ها در سال 2004 با رقم  قرارداد25 میلیون یورو از باشگاه ایتالیایی رم به قوهای سفید پیوست. درحالیكه او یكی از بهترین مدافعان اروپا به حساب می آمد.با این حال درحد و اندازه خود ظاهر نشد و بعد از یك فصل بد در مادرید او به اینتر در سال2005 فروخته شد .ساموئل برای اینتر خوب  و چشمگیر بود و باشگاه با او موفق به كسب جامهایی شد. او همراه با لوسیو مدافع برزیلی یك دفاع نفوذ ناپذیر را ایجاد كرد و كمكی بود تا اینتر خوزه مورینیو به 3 جام مهم به خصوص لیگ قهرمانان دست یابد.

 

 

4-امرسون (2006) 

این هافبك برزیلی از یوونتوس به مادرید پیوست با هزینه ای قریب به 16 میلیون یورو. او یك بازیكن كلیدی برای كاپلو در تیمهای رم و یوونتوس بود. با این حال او در مادرید ناموفق بود و نتوانست انتظارها را برآورده كند او به میلان با هزینه ای قابل ملاحظه فروخته شد

 

5-نیکلاس آنلکا (1999) 

او بازیكن جوانی بود كه به آرسنال رفت و در یك فصل خوب زیر نظر ونگر كمك قابل توجهی به توپچی ها داشت در نهایت با رئال مادرید توافق 23 میلیون یورویی رسید. او جوان بود و پتانسیل فوق العاده ای داست اما مشكلات زیادی گریبانش را گرفت اگر چه دربرخی موارد خوب بود ولی با مادریدی ها و هم تیمی هایش مشكلاتی پیش داشت و مادرید خوش شانس بود كه این مهاجم فرانسوی را پاریسن ژرمن با قیمت مناسبی و ازدست دادن حداقل ضرر بعد از یك فصل فروخت.

 

6-توماس گراوسن (2005) 

اومدت زمان خوبی را برای تیم اورتون در بین سالهای 200 تا 2005 پشت سرگذاشت و به پیشرفت تیمش در فصل2004 -05 كمك شایانی داشت. بازیهای او مورد توجه غول اسپانیا گشت  و برای مادرید در تابستان 2005 قرارداد امضاء كرد.او اغلب هافبك دفاعی برای مادریدی ها بود پستی كه در اورتون بازی نمیكرد. خلق و خوی بدی داشت. در آن زمان سرمربی فابیو كاپلو بود كه زمانیكه از او پرسیده شد Gravesen درای نفصل ضعیف عمل كرد او گفت:

احتمالا. اما من قصد صحبت درمورد مشكلات او را ندارم. او كمی متفاوت است ولی سخت كارمیكند وبرای من این مهم است. رفتار او؟؟ من او را دوست ندارم. 

 

7- آنتونیو کاسانو (2006)

توانایی این مهاجم درمیلان بسیار بالا بود اما مشكلاتی نیز درگذشته داشت و با هم تیمی ها و مدیران باشگاههای گذشته اش مشكلاتی داشت. در زمان حضورش او و فرانجسكو توتی در خط حمله بسیار زوج خوبی بودند با وجود آنكه تنها 6 ماه برای تیم آ.س رم بای كرد ولی خوب بود و به مادرید پیوست البته با قیمتی خوب در ژانویه سال2007. اما در مادرید با سرمربی كاپلو درگیری ایجاد كرد و نتوانست با این سرمربی كاركند و پس از آن درگیری برای تعداد زیادی از بازیها نیمكت نشین شد تنها برای 1 فصل و 6 ماه با مادریدی هابود و نیم فصل دوم كه حضورش را به 2 سال در مادرید میرساند از تیم جدا شد. او به سمپدوریا رفت ولی باز مشكلاتی با ان باشگاه داشت و بالاخره در ژانویه 2011 به میلان پیوست.

 

8- خاویر ساویولا (2007) 

با 20 سال سن به بارسلونا پیوست و به عقیده بسیاری در آن زمان مهاجم آینده دار تیم ملی آرژانتین میشد. او برای 3 فصل برای بارسا توپ زد و بعد از آن به موناكو قرض داده شد و پس از آن سویا كه قبل از بازگشتش به بارسا برای 1 فصل درخدمت سویا بود. رئال مادرید او را در شاریطی ب هخدمت گرفت كه بایزكن آزاد بود ولی سود قرارداد پیوستش به مادریدی ها برای خود او بالابود.پس از 2 سال حضور در مادریدی ها تنها5 گل برای تیمش زد. و با رسیدن جان هوونتلار او در سال2009 مادرید را وداع گفت.

 

9-رویستون درنته (2007)

 

پس از مذاكرات طولانی با 13 میلیون یورو خریداری شد ولی نتوانست شهرتی كسب كند. سرمربی و حتی هواداران از بازیهای او راضی نبودند و در فصل2009 -10 به هركولس قرض داده شد بعد از آن هرچند امكان فروختن او وجود داشت اما رئال نتوانست باشگاهی كه خواهانش بود را پیداكند. با این حال به نظرمیرسید او هیچ آینده ای در رئال باوجود خریدهایی همچون كوئنترائو و دی ماریا ندارد.

 

10-الویر بالیچ (1999)

 
http://www.uefaligi.com/wp-content/foto/Elvir-Baljic.jpg

هزینه انتقال او از تیم فنرباغچه بسیار بالا بود مبلغ 18 میلیون یورو برای مادریدی ها در پی داشت. او تبدیل ب هیكی ا بدترین خریدهای تاریخ باشگاه شد. او جایی در تركیب یرمربی جان توشاك نداشت حتی فرصتی برای عرض اندام با آمدن مربی جدید دل بوسكه نیز پیدا نكرد. تنها 11 بازی در لیگ با تنها 1 گل در فصل . پس از آن ب هصورت قرضی به تیم سابقش فنرباغچه رفت. او توسط خوانندگان روزنامه ماركا به عنوان دومین خرید بسیار بد باشگاه بعد از مدافع جاناتان وودگیت انتخاب و رای داده شد.
:: مرتبط با: رئال مادرید ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات